Hakkımızda Fark Endüstri

Fark Endüstri Teknolojileri, 2019 yılının Ocak ayında üç genç ortak tarafından kurulmuştur. İki mekatronik mühendisi ve bir üniversite hazırlık öğrencisi ile başlayan hikayemiz karşınıza çıkabilecek en genç sanayi şirketidir. Fark Endüstri geleneksel şirketlerden değildir. Çünkü şirketin ortaklarının en büyüğü sektöründe yer alan en genç firmalardan bile küçüktür. Dolasıyla tecrübesizdir. Hayır bundan utanmıyoruz ve bunu saklamıyoruz. Çünkü inanıyoruz ki tecrübesizliğimiz yaratıcılığımızı ve çalışkanlığımızı kamçılayacak, tecrübe kazandıkça ise heyecanımız ve hevesimiz her zaman daha da artacaktır.

Fark Endüstri sanayi çözümleriyle uğraşan, şimdilik küçük fakat hayalleri büyük bir şirkettir. Türkiye'nin en değerli şirketi olmak için kuruldu ve bunu başarmak için çalışıyor. Geliştirdiği teknolojilerle sanayinin sorunlarına çözüm üretiyor ve her zaman üretecektir. 

Fark Endüstri'nin temelleri Dünya'nın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul'da, İkitelli O.S.B.'de atılmış olup, İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Maslak kampüsünde geliştirilmiş ve sessiz ticaret merkezi Tekstilkent'te kurulmuştur. Faaliyetlerini halen Tekstilkent'ten sürdürmektedir.

Misyon 

Uzun vadeli kalkınma odaklı bir şirket politikası başarılı şirketlerini özelliğidir. Bu yüzden Fark Endüstri, kısa vadeli başarı değil, şirketin değerinde uzun vadeli artış hedeflemektedir. Bilir ki uzun vadeli büyüme tekil bir durum değildir ve olmamalıdır. Bu hedef doğrultusunda sadece kendisine değil iş ortaklarına en doğru şekilde katma değer katmayı amaçlar. Fark Endüstri makine/tasarım, katmanlı imalat ve geleneksel imalat çözümlerinin yenilik lideri olmayı hedefliyor. Amacı mükemmelliği ve inovasyonu bir standart haline getirebilmektir. 

Vizyon

Vizyonumuz ürün/hizmet verdiğimiz mevcut sektörler ve firmaların sayısını artırarak tüm sektörlere ulaşarak ihtiyaçları doğrultusunda analizler yapmak. İhtiyaçlar doğrultusunda ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek için önde gelen bilim adamları ve endüstri uzmanlarından oluşan uluslararası geniş bir ağ ile işbirliği kurmaktır.